Vaidybinio filmo „1000 galimybių“ premjera

Sausio 10 d., antradienį, 15 val. Lietuvos viešosiose bibliotekose įvyko lietuviško vaidybinio filmo „1000 galimybių“ premjera. Premjera galima buvo stebėti ir Pasvalio rajono bibliotekose. Filme profesionalūs aktoriai suvaidino tris sėkmės istorijas, nutikusias Lietuvos bibliotekų interneto skaityklose. Visos sėkmės istorijos nutiko paprastiems žmonėms, Lietuvos provincijos gyventojams: vienoje istorijoje bibliotekos lankytojas žaisdamas internetu šachmatais, užmezgė ryšius su profesionaliais šachmatininkais, kitoje pagyvenusi moteris išmoko bibliotekoje naudotis kompiuteriu ir per „Skype“ programą pradėjo bendrauti su užsienyje gyvenančiais vaikais, dar kitoje bedarbė bibliotekos skaitytoja gavo darbą bibliotekoje.

Filmą Pasvalio bibliotekoje žiūrėjo per dvidešimt lankytojų – tiek jaunuolių, tiek pagyvenusių žmonių. Žiūrovams sukėlė susidomėjimą filme atspindėtos dažnam lietuviui aktualios problemos; bedarbystė, migracija, vienatvė, provincijos sąstingis. Buvo šiek tiek ir nusivylimo, nes kai kas tikėjosi išvysti meninį filmą apie trijų žmonių gyvenimus, o sulaukė trumpų istorijų iš bibliotekų gyvenimo. Tačiau filmo kūrėjų tikslas ir buvo toks – parodyti, kad bibliotekos prisideda prie modernėjančio žmonių gyvenimo, kad jos yra svarbūs laisvalaikio ir mokymosi centrai šių laikų miestelių gyvenime. Kad toks bibliotekos vaidmuo – realybė, o ne meniška išmonė paliudija filme pasisakantys realūs istorijų veikėjai.

„1000 galimybių“ – pirmas toks dokumentinis vaidybinis filmas apie Lietuvos bibliotekas. Filmo sukūrimą ir jo premjerą organizavo „Bibliotekos pažangai" projekto vykdytojai. Prieš pat premjerą vyko tiesiogiai internetu transliuojamas susitikimas su filmo kūrėjais, o po premjeros – viktorina ir prizų dalinimas tiems, kurie geriausiai atsakinėjo į klausimus.

Nuotraukos