Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2012 metų renginiai / Pasvalio šventėje siautė „Literatūros šėlsmas“

Pasvalio šventėje siautė „Literatūros šėlsmas“

Rugsėjo 13 d. Pasvalyje prasidėjo 515 miesto gimtadieniui skirti renginiai. Tris dienas trukusios šventės pradžią paskelbė festivalis „Literatūros šėlsmas“, įsisukęs į centrinę miesto aikštę ir biblioteką.

„Literatūros šėlsme“ šurmuliavo Knygų mugė, skambėjo bardų dainos, folkloro melodijos ir trimitininkų atliekami maršai. Eiles „Literatūros šėlsme“ skaitė į Pasvalį atvykęs geriausiu skaitovu Lietuvoje pripažintas aktorius Albinas Kėleris ir jaunas kraštietis poetas Tomas Taškauskas su draugais. Savo naujausią romaną „Mano vardas Marytė“ pristatė rašytojas Alvydas Šlepikas, papasakojęs apie Lietuvoje gyvenančius Vilko vaikus, įkvėpusius jį parašyti knygą.

„Literatūros šėlsmas“ Pasvalyje būtų neįsivaizduojamas be išskirtinio talento lietuvių rašytojo Mariaus Katiliškio, per karą gyvenusio ir kūrusio Pasvalyje. Jam buvo skirtas gatvės spektaklis „Marius ir mes“, kuriam scenarijų kūrė mokytoja joniškėlietė Laima Vaitkevičienė, o Marių Katiliškį suvaidino mokytojas joniškėlietis Viktoras Stanislovaitis.

„Literatūros šėlsmą“ organizavo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka, drauge su miesto gimtadieniu pažymėjusi ir savo 75 metų jubiliejų. Biblioteka dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šventės įgyvendinimo – rėmėjams, dalyviams, žiūrovams. Kviečiame dar kartą prisiminti Literatūros šėlsmą fotoaparatu užfiksuotuose kadruose.

Renginį finansavo Kultūros rėmimo fondas.

Nuotraukos