Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos
 • Pajiešmenių skaitytojai Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

  20190319 143918Kovo 19 d. rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje apsilankė Pajiešmenių skaitytojų klubas „Atviras visiems“. Skaitytojų klubo nariai susipažino su M. Katiliškio gyvenimo ir kūrybos keliu, muziejinės vertės rašytojo asmeniniais daiktais ir informaciniu-edukaciniu terminalu.

  Skaityti daugiau...

 • Protmūšiai „Mono arba stereo“ erdvėje

   protmusiai mazas„Mono arba stereo“ erdvėje nuolat rengiami protmūšiai. 2019 metų pradžioje sulošti protmūšiai naujomis temomis: „Berniukai iš Marso, mergaitės iš Veneros“, „Saugesnio interneto dienai“. Buvo kartojamas didelio populiarumo mokinių tarpe sulaukęs protmūšis „Istorija linksmai“. Kiekvieną kovo trečiadienį vakarais rengti „Europrotų“ turnyrai, kuriuose varžėsi klubo „Interact“ ir bibliotekininkų komandos.

  Skaityti daugiau...

 • Minime Kovo 11-ąją

  tautinis kostiumas vaikams mazasLietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti  bibliotekoje surengtas kino seansas visai šeimai ir kūrybinis užsiėmimas vaikams. Kovo 9 d. vykusiame kino seanse „Mono arba stereo“ erdvėje buvo rodoma istorinė lietuvių drama „Emilija iš Laisvės alėjos“. Kovo 6 d. susirinkę vaikai mokėsi apie lietuvių tautinį kostiumą ir patys bandė jį nupiešti popietėje „Tautos drabužiai žmogų puošia“.

  Skaityti daugiau...

 • Nacionalinis diktantas 2019

  nacionalinis diktantas 2019Nacionalinio diktanto rašymas bibliotekoje – jau ilgametė tradicija. 2019 m. jis buvo rašomas kovo 8 d. Diktanto tekstas - iš Pasvalio kilusios dainininkės ir TV laidų vedėjos Dovilės Filmanavičiūtės parašytas tekstas „Odė moterystei“. Diktanto rašyti susirinko bibliotekos lankytojai ir bibliotekininkai.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su kraštiečiu virtuvės šefu Ruslanu Puskepaniu

  Ruslanas Puskepanis mazasVasario 25 d. popietę „Mono arba stereo“ erdvėje apsilankęs kraštietis virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis dalijosi įspūdžiais iš savo darbo prestižiniuose pasaulio restoranuose. Jo kelionių ir darbo maršrutas apima Turkiją, Italiją, Norvegiją, Islandiją, JAV, Braziliją, Afriką.

  Skaityti daugiau...

 • Paroda mūsų kraštiečiui Lietuvos kėlėjui Jonui Vileišiui

  Jonas vileisis mazasIšskirtinis prisiminimas iš Vasario 16-osios minėjimo Pasvalio bibliotekoje: istoriko Gražvydo Balčiūnaičio vedamas dokumentų parodos, skirtos mūsų kraštiečiui Jonui Vileišiui, pristatymas. Jonas Vileišis – nuo Medinių kaimo kilęs vienas iš garsiųjų Vileišių brolių, kurio dėka šiandien turime Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės aktą, nesusietą su priklausomybe Vokietijai, ir kuris, būdamas Kauno burmistru, laikinąją Lietuvos sostinę pavertė europinio lygio miestu.

  Skaityti daugiau...