Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Kodėl mes nemiegame? Darian Leader

Medžių istorija. Richard Powers

medziu istorija

Amerikiečių rašytojo Richard Powers romanas „Medžių istorija“ 2019-tai metais buvo apdovanotas Pulicerio premija, o 2018-tais metais pateko į trumpąjį „Man Booker“ apdovanojimų sąrašą. „Medžių istorija“ – aistringai papasakotas aplinkosaugos romanas apie gyvų organizmų vietą pasaulyje.

Šalia mūsų yra pasaulis – didžiulis, lėtas, labai protingas ir mums beveik nematomas.

Knygoje sutiksime devynis veikėjus, kurie atsitiktiniais keliais susiburs ir susivienys dėl vieno tikslo – išgelbėti kirsti ruošiamą seną mišką. Romanas prasideda trumpais apsakymais, kuriose pristatomas kiekvieno personažo gyvenimo portretas. Šios istorijos puikiai parašytos ir iš karto geba prikaustyti dėmesį. To paties tikslo vedini herojai yra labai skirtingi: nuo mokslus metusios merginos iki profesorės bei psichologo.

Per visą knygos siužetą keliauja mintis, kad žmonėms yra sunku susitapatinti su augalais, todėl sunkiai suvokiame jų svarbą pasaulio ekologijoje. Gamtos temomis besidomintys skaitytojai ras sąsajų su garsiu Peter Wohlleben kūriniu „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Tiesa, pastarasis yra daugiau mokslinis pasakojimas, tuo tarpu „Medžių istorija“ įvilkta į paprastesnį grožinės literatūros drabužį.

Richard Powers romanas „Medžių istorija“ yra ne vienerius metus besidriekiantis epas, kuris pasakoja apie aktyvistų gyvenimą, apie tai, kaip bejėgiškumas priveda prie smurto, kaip greitai tik gero norintis žmogus, pasirinkęs netinkamas priemones, gauna teroristo etiketę.

Autorius knygą rašė gyvendamas miškuose. Dėstydamas Stanfordo universitete jis pirmą kartą pamatė raudonmedžius, kurie ir įkvėpė jį šiai istorijai. „Medžių istorija“ yra dvyliktas rašytojo romanas, kituose kūriniuose nemažai kalbama apie mokslo ir technologijų įtaką pasaulyje.

Autorius Richard Powers gimė 1957 metais, Ilinojaus valstijoje, JAV. Jis buvo ketvirtas vaikas iš penkių. Kai autoriui sukako vienuolika metų, šeima persikėlė į Tailandą, kur jo tėvas dėstė Tarptautinėje Bankoko Mokykloje. Gyvendamas už JAV ribų R. Powers atrado gabumų muzikai, taip pat tapo aistringu skaitytoju. Į JAV šeima grįžo, kai autoriui buvo 16 metų. Po mokyklos jis mokslus tęsė Ilinojaus universitete Urbanoje-Šampeinėje, kur įstojo studijuoti fizikos, bet jau pirmąjį semestrą studijas pakeitė į anglų literatūrą. Debiutinę knygą parašė 1985 metais. Visuose savo kūriniuose rašytojas kelia šiandien itin aktualius klausimus.

Daugiau naujų knygų