Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Paniekos metas (Ciklo „Raganius“ 4-oji knyga). Andrzej Sapkowski

(Ne)tobuli. Luigi Ballerini

netobuli

Italų rašytojo Luigi Ballerini paaugliams ir jaunimui skirtame romane „(Ne)tobuli“ rašoma apie pasaulį, kuriame jau septyniasdešimt dvejus metus veikia Sistema, o genų inžinerijos rezultatai padalino žmoniją į dvi klases – nuolat dirbtinai gerinamus „tobuluosius“ ir į juodadarbius, tradiciškai moterų pagimdytus „netobuluosius“.

Tobulieji romano „(Ne)tobuli“ herojai turi savo svarbią pramogą – realybės talentų šou, kurio metu išrenkamas tobuliausias Sistemos „Tobulasis“. Tarp atrinktųjų kandidatų į titulą yra trys jaunuoliai – graži, savim pasitikinti, įpratusi pirmauti Eira T, ironiškas ir nepatiklus, nuolat bandantis pateisinti milžiniškus savo tėvo lūkesčius Matis T ir ramus, ryžtingas, tik pergalei nusiteikęs Adonis T. Nors visų trijų kandidatų genuose įrašyta nuostata sėkmei, kiekvienas iš jų slepia po paslaptį ir jiems teks kartu sužinoti, kokia yra tikroji tobulybės kaina ir suvokti, kiek kainuoja laisvė.

Romano „(Ne)tobuli“ skaitytojai vienbalsiai akcentuoja Luigi Ballerini sukurto pasaulio įtaigumą ir logiką bei pažymi pasakojimo dinamiką, lengvumą bei siužeto neperkrovimą moralizavimu, ir šių pagyrimų priežastis atrandama akivaizdžiausioje vietoje - rašytojo biografijoje.

Luigi Ballerini (1963) mokėsi ir gyvena Milane, kur turi psichoanalizės gydytojo praktiką, įkūrė ir vadovauja Sigmundo Freudo draugijai. Luigi Ballerini ne vienerius metus nagrinėjo vaikystės ir paauglystės problemas, savo profesinėje studijoje, mokyklose, kultūros centruose rengė susitikimus su mokiniais, tėvais ir mokytojais. Jis taip pat yra aktyvus publicistas, rašantis aktualiomis auklėjimo temomis ir bendradarbiausiantis su įtakinga Italijos žiniasklaida – „Repubblica“, „Avvenire“, „La Stampa“.
Šalia žurnalistinės ir analitinės veiklos Luigi Ballerini leidžia grožines knygas paaugliams ir jaunimui, kurios buvo pastebėtos ir skaitytojų, ir kritikų. Rašytojas yra apdovanotas „White Raven“ premija (2009 metais), Anderseno premija (2014 metais) už geriausią knygą auditorijai nuo 9 iki 12-os metų ir Bancarellino premija (2016 metais).
Luigi Ballerini taip pat dirba ir edukacinės kinematografijos srityje – jis kuria scenarijus animaciniams serialams, rodomiems Italijos televizijose. Rašytojas, gyvenantis Milane su žmona ir keturiais vaikais žiniasklaidai yra ne kartą sakęs, kad jam nepaprastai pasisekė, kad turi tokias galimybes nuolat susitikti ir kartu dirbti su vaikais ir paaugliais.

Daugiau naujų knygų