Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Iki pasimatymo ten aukštai. Pierre Lemaitre

Oleandrų sodas. Rosa Ventrella

oleandru sodas

„Oleandrų sodas“ – tai tarsi labirintas, kuriame aidi praeities kartų balsai. Romane pasakojama vienos šeimos istorija, kuri nukels skaitytojus į amžina vasara alsuojančias Apulijos apylinkes.

Istorija prasidėjo 1938-aisiais, namuose su išskirtiniu sodu, kuriame žydėjo egzotiškas oleandras. Jį pasodino Agostinas, kai atsikėlė čia gyventi su žmona Anita. Aplinkiniai vadino ją Žiniuone.

Anita buvo ne tik neeilinio grožio moteris. Ji turėjo neeilinių, aplinkinių pagarbą pelniusių galių. Ji juto, kokie skausmai neduoda ramybės naujagimiams ir galėjo juos išgydyti. Be Žiniuonės pagalbos neapsieidavo joks gimdymas, ji visada atsirasdavo šalia ištikus nelaimei, ji mokėjo panaikinti nužiūrėjimą.

Agostinas ir Žiniuonė augino tris dukteris. Jų charakteris ir išvaizda skirėsi kaip diena ir naktis. Vyresnėlės Rozetos grožis ir laukinė prigimtis priminė motiną. Jos sesuo Kornelija paveldėjo švelnias tėvo akis ir šviesius plaukus. O susitaršiusios jaunėlės Diamantės garbanos bylojo apie itin maištingą merginos būdą.

Bėgant metams, Žiniuonės namus aplankė ne viena neganda: vyro mirtis, karas ir, pagaliau, nelaiminga meilė, sugriovusi jos dukterų gyvenimą. Merginos atsiduodavo aistrai pasmerktai nusivylimui, tačiau jas visada lydėdavo paslaptingas ir nebylus Žiniuonės palaiminimas...

Tai romanas, kuris nukels į kitą epochą - į krantą ritasi ošiančios jūros bangos, iš sodo atsiveria įspūdingi vaizdai, visur tvyro stiprus oleandrų kvapas. Tai Apulija. Čia rutuliojasi paslaptinga ir jaudinantią keturių moterų istoriją.

Adrijos jūros skalaujama Apulija – italų rašytojos Rosos Ventrellos gimtieji namai. Baryje gimusi moteris šiuo metu gyvena Šiaurės Italijoje, tačiau savo knygose nukelia skaitytojus į Pietus, kur dera vasaros karštis ir vietinių žmonių aistringa prigimtis.

Šiuolaikinės istorijos bakalauro ir švietimo magistro laipsnius turinti moteris dirbo leidėja ir jau keturiolika metų dėsto literatūrą. Anot kritikų, „Oleandrų sodas“ niekuo nenusileidžia bestseleriu laikomam Rosos Ventrellos romanui „Padorios šeimos istorija“.

Daugiau naujų knygų