Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Plūduriuojančio pasaulio menininkas. Kazuo Ishiguro

Riebalai – gyvybės šaltinis. Joseph Mercola

riebalai gyvybes saltinis

Natūralios medicinos šalininkas ir „The New York Times“ bestselerių autorius Joseph Mercola knygoje „Riebalai – gyvybės šaltinis“ kviečia nauju žvilgsniu pažiūrėti į savo kasdienę mitybą. Aknė, Alzheimerio liga, širdies ir kraujagyslių problemos, vėžys, lėtinio nuovargio sindromas – ligos, kurioms tiesioginę įtaką daro mūsų valgymo įpročiai.

Autorius pasakoja, kad tradicinė medicina visada teigė, jog vėžį sukelia ląstelių branduoliuose pažeistos chromosomos. Tą nulemia paveldimumas ir kitos genetinės priežastys. Tačiau Joseph Mercola knygoje „Riebalai – gyvybės šaltinis“ iškelia mintį, kad toks požiūris gali būti klaidingas. Pasak autoriaus, vėžys išsivysto dėl išsibalansavusios medžiagų apykaitos, kurią sukelia mitochondrijų funkcijos sutrikimai. Mitochondrija yra tarsi savotiška ląstelės viduje įsitaisiusi „elektrinė“, kuri atsakinga už energijos gamybą ir žmogaus sveikatą. Kuomet mitochodrijos pažeidžiamos – prasideda įvairios ligos. Tinkama mityba gali padėti išlaikyti sveiką mitochondrijų funkcionavimą.

Joseph Mercola yra ketogeninės mitybos šalininkas. Tai tokia mityba, kai racione dominuoja riebalai ir baltymai bei stipriai apribojamas angliavandenių kiekis. Autorius teigia, kad ši dieta yra veiksmingas būdas subalansuoti organizme veikiančius biocheminius procesus, slopinti ligas ir gydytis. Rašytojas sako, kad riebalų ir baltymų dieta padeda gerinti smegenų veiklą, suteikia energijos ir gydo sunkias ligas, tokias kaip vėžys, migrena, išsėtinė sklerozė, Alzheimerio liga, nutukimas, refliuksas, aknė ir kt.

Knygoje autorius išsamiai pasakoja apie mitochondrijų svarbą organizmo funkcijai, kalba apie laisvuosius radikalus, badavimo įtaką sveikatai, dalijasi patarimais bei ilgamete patirtimi. „Riebalai – gyvybės šaltinis“ – skirta ieškantiems alternatyvių gydymo būdų, naujų požiūrių, taip pat siekiantiems numesti svorio ir įgyti daugiau energijos.

Joseph Mercola gimė 1954-tais metais. Jis yra natūralios medicinos šalininkas, osteopatas, bei verslininkas. Iki 2009-tų metų autorius vadovavo savo vardo natūralios medicinos centrui Ilinojaus valstijoje. Vėliau metė praktiką ir ėmė valdyti savo sukurtą internetinę parduotuvę, kuri prekiauja įvairiais maisto papildais bei medicininiais įrenginiais. Joseph Mercola parašė kelias „The New York Times“ bestseleriais tapusias knygas mitybos ir natūralios medicinos temomis. Autorius neretai susikerta su tradicinės medicinos atstovais, kurie pripažįsta tikrai ne visas jo idėjas.

Daugiau naujų knygų