Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Smėlio laikrodis. Tracy Rees

Barbarų žemynas. Keith Lowe

barbaru zemynas

1945 m. pavasaris: Vokietija kapituliuoja, Sąjungininkai įsiveržia į Berlyną, baigiasi Antrasis pasaulinis karas – būtent tokią įvykių eigą žinome iš istorijos vadovėlių. Tačiau britų istorikas Keith Lowe knygoje „Barbarų žemynas“ pasakoja kitokią istoriją – net pasibaigus Nacistinės Vokietijos ir Sąjungininkų konfrontacijai neramumai, savivalė ir teroras Europoje tęsėsi dar bene dešimtmetį.

Tikrasis penktojo dešimtmečio Europos vaizdas šokiruoja – vietoj besidžiaugiančių karo pabaiga žmonių čia matome bado kamuojamus vaikus, griuvėsių krūvas ir saulę temdančius dūmus ir dulkes, ekonomika žlugo, žmonės - ties bado riba. Tvarką užtikrinančios institucijos neegzistuoja, nusikalstamumas nevaldomas ir nekontroliuojamas, sąjungininkai be gailesčio tyčiojasi iš nugalėtų šalių civilių gyventojų. Pralaimėtojai kankinami, žudomi ir prievartaujami, vyksta etniniai valymai ir masinės žudynės.

Knygoje „Barbarų žemynas“ Keith Lowe pasakoja kitokią Europos istoriją – anot jo, po Antrojo pasaulinio karo niekur neišnyko nei koncentracijos stovyklos, nei antisemitizmas. Pasikeitė vėliavos bei šūkiai, tačiau žiauri tikrovė liko tokia pat. Negana to, milijonams žmonių teko pakeisti gyvenamąją vietą, vyko inirtingas pasipriešinimas Baltijos šalyse, Ukrainoje, Lenkijoje.

„Barbarų žemynas“ – sukrečiantis pokario savivalės ir teroro laikotarpio paveikslas. Britų istorikas Keith Lowe remiasi daugelio šalių archyviniais dokumentais ir kitais pirminiais šaltiniais, kurie paneigia įsitikinimą, kad karas baigėsi 1945 m.

Keith Lowe – britų rašytojas, išleidęs du romanus ir gana kritiškai sutiktą istorinę knygą. Geriausiai žinomas kaip Antrojo pasaulinio karo ekspertas, dažnai ta tema kalbinamas radijo ar televizijos laidose tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek JAV. Jo knygos verčiamos į keletą kalbų, jis skaito paskaitas Anglijoje, Kanadoje ir Vokietijoje.
Gyvena Šiaurės Londone su žmona ir dviem vaikais.

Daugiau naujų knygų