Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Lietuvių religija ir mitologija. Gintaras Beresnevičius

Nepažįstamasis ant tilto. Mano kelionė iš nevilties į viltį. Jonny Benjamin, Britt Pflüger

nepazistamasis ant tilto

Knyga „Nepažįstamasis ant tilto: mano kelionė iš nevilties į viltį“ – tai nusižudyti ketinusio jaunuolio memuarai apie tai, kaip jis buvo išgelbėtas ir apie gyvenimą su psichine liga. Įkvepianti ir jaudinanti istorija kviečia iš naujo įvertinti viską, ką žinote apie žmogiškumą.

2008 metais dvidešimtmetis Jonny Benjamin stovėjo ant Vaterlo tilto per Temzę ketindamas nušokti. Prie jo sustojo nepažįstamas žmogus. Pastebėjęs Jonny ketinimus, jis pradėjo kalbinti vaikiną ir pakvietė drauge išgerti kavos. Šis paprastas veiksmas pakeitė Jonny gyvenimą.

2014 metais Jonny pradėjo specialią nepažįstamojo paieškos kampaniją – pasirodė trumpas vaizdo klipas, kurį netrukus jau rodė TV kanalai. Susidomėję išskirtine istorija šias paieškas stebėjo ir rezultatų laukė daugiau nei 319 milijonų žmonių visame pasaulyje. Kai nepažįstamasis, kurio vardas Neil Laybourn galiausiai buvo surastas, Jonny su juo vėl susitiko ir nuo to laiko jiedu tapo draugais.

Knyga „Nepažįstamasis ant tilto: mano kelionė iš nevilties į viltį“ – tai pasakojimas apie kelionę, kurią Jonny įveikė, kad išsiaiškintų, kas apskritai jį atvedė ant to tilto ir kaip jam toliau gyventi su savo diagnoze – šizoafektiniu sutrikimu. Tą kelionę Jonny ėjo ir asmeniškai, ir viešai, beieškodamas savo geradario.

Ištraukos iš Jonny dienoraščių, kuriuos jis rašė nuo trylikos metų, paverčia knygą „Nepažįstamasis ant tilto: mano kelionė iš nevilties į viltį“ labai asmeniškais memuarais ir išskirtine istorija apie gyvenimą su psichine liga.

Jonny Benjamin buvo įvertintas kaip aktyvus visuomenės veikėjas, padaręs didžiulę įtaką keičiant psichinių ligų suvokimą ir kultūrą. Po knygos „Nepažįstamasis ant tilto“ pasirodymo Jonny ir jo gelbėtojas Neil drauge ėmė lankytis mokyklose, ligoninėse, kalėjimuose ir įvairiose kitose vietose - čia bendraudami su žmonėmis ir pasakodami savo istoriją jie siekia įveikti psichinių ligų stigmą ir atvirai kalbėti apie savižudybių prevenciją. 2017 metais jie drauge bėgo Londono maratoną.

Daugiau naujų knygų