Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Atrask savo stichiją. Ken Robinson

Džiaugsmo knyga. Jo Šventenybė Dalai Lama, arkivyskupas Desmond Tutu, Douglas Abrams

Džiaugsmo knyga

„Džiaugsmo knygoje" rasite dviejų iškiliausių šiandienos pasaulio dvasinių lyderių apmąstymus apie tamsą ir kančią, džiaugsmą ir meilę, viltį ir tikėjimą.

Apie gali kalbėtis du autoritetingiausi dvasiniai mokytojai, Nobelio taikos premijos laureatai? Jie abu iškentė daugiau nei penkiasdešimt tremties, smurto ir priespaudos metų. Tačiau būtent šie išgyvenimai padėjo į pasaulį žvelgti atpažįstant jame džiaugsmą. Jo Šventenybė Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama ir arkivyskupas Desmondas Tutu susitinka Jo Šventenybės rezidencijoje Dharamsaloje, Indijoje. Minėdami Dalai Lamos aštuoniasdešimtmetį jie leidžiasi į polemiką apie aktualiausius šiandienos pasaulio klausimus. Prie jų prisijungęs nuolatinis arkivyskupo palydovas rašytojas Douglasas Adamsas tapo šio susitikimo kronikininku taip atsirado „Džiaugsmo knyga".

Žvelgdami į savo gyvenimo istoriją, jie ieškojo atsakymų į klausimą, kaip išsaugoti džiaugsmą kančioje. Per juoko, ašarų ir susikaupimo kupiną savaitę dvasiniai lyderiai dalinosi savo gyvenimo istorijomis, pasakojo apie netekltis, asmeninius išgyvenimus ir religijąs. „Džiaugsmo knyga" – neeilinė galimybė kartu praleisti savaitę su dviem iškiliausiais šių dienų dvasiniais autoritetais ir pasiklausyti jų pamąstymų ir pasvarstymų.

Pokalbiuose Dalai Lama ir Desmondas Tutu ieško atsakymo, kokia yra tikrojo džiaugsmo prigimtis ir kas trukdo jį pasiekti. Čia atvirai mąstoma apie baimę, stresą, pyktį, ligas ir mirtį – tai temos, kurios svetimos džiaugsmo apibrėžimui, tačiau yra nepaprastai svarbios tikram jo pažinimui. Abu jie remiasi ne tik savo dvasine patirtimi, bet pateikia ir kasdienio gyvenimo bei mokslo argumentus ir taip sukurdami aštuonių džiaugsmo stulpų teoriją. Arkivyskupas niekada nelaikė savęs šventuoju, o Dalai Lama mano esąs paprasčiausias vienuolis, tad „Džiaugsmo knyga" – tai atviras pasakojimas apie paprastų žmonių patiriamas žemiškas kančias ir džiaugsmus.

Daugiau naujų knygų