Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Maestro. Birutė Jonuškaitė

Gyvybė 3.0. Max Tegmark

Gyvybė 3.0

Fiziko Max Tegmark knyga „Gyvybė 3.0: žmogus dirbtinio intelekto amžiuje" atskleidžia dirbtinio intelekto ir žmonijos ateities galimybes. Ką daryti, kad išvengtume rizikų ir išnaudotume dirbtinio intelekto privalumus?

Kaip dirbtinis intelektas veikia mūsų gyvenimą: nusikaltimus, karus, teisingumo sistemą, darbo rinką, visuomenę ir mūsų pačių žmogiškumo suvokimą? Dirbtinio intelekto atėjimas gali pakeisti visa žmonijos ateitį labiau nei bet kuri kita technologija. Masačusetso technologijos instituto profesorius Max Tegmark tyrinėja tą ateitį, kurioje neišvengiamai gyvensime su dirbtinio intelekto technologijomis.

Kaip galime auginti gerovę nepalikdami žmonių be pajamų ir gyvenimo tikslų? Kokius patarimus turėtume duoti vaikams, kad jų ateitis būtų sėkminga? Kaip sustiprinti dirbtinio intelekto sistemas, kad jos būtų atsparesnės gedimams ir programišių atakoms? Ar tikrai netrukus mašinos pakeis mus darbe ir kitose srityse? Ar dirbtinis intelektas padės žmonijai kaip niekada suklestėti ir suteiks mums daugiau galios nei esame pajėgūs susitvarkyti?

Max Tegmark knyga „Gyvybė 3.0: žmogus dirbtinio intelekto amžiuje" padės kur kas geriau suprasti temą, kuri itin aktuali dabartiniame pasaulyje. Autorius nesibaimina atskleisti įvairiausius požiūrius ar kontraversiškas detales – nuo superintelekto iki prasmės, sąmonės ir fizinių visatos gyvybės ribų. Jis kalba ir apie naujausią pažangą dirbtinio intelekto technologijoje.

Max Erik Tegmark (g. 1967 m.) – švedų kilmės amerikiečių fizikas ir kosmologas, Masačusetso technologijos instituto profesorius, Gyvybės ateities instituto vadovas. Apie kosmologiją ir dirbtinį intelektą yra parašęs daugiau nei 200 mokslinių straipsnių, dviejų knygų autorius. Jo tyrimus apie dirbtinio intelekto saugumą finansuoja Tesla Motors įkūrėjas Elonas Muskas.

Daugiau naujų knygų