Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Jūrų vilkai. Wolfgang Frank

Makbetas. Jo Nesbø

Makbetas

Vieno populiariausių norvegų detektyvų rašytojo Jo Nesbø duoklė amžinai literatūros klasikai – „Makbetas". Autorius lieka ištikimas detektyvo žanrui ir kuria meilės ir kaltės, politinių ambicijų ir godumo kupiną istoriją, kuri tyrinėja tamsiausius žmogaus prigimties pakraščius ir nusikalstamus troškimus.

Niūriame ir lietingame aštuntojo dešimtmečio mieste policijos pajėgos sunkiai kovoja su nesiliaujančiais narkotikų prekeivių nusikaltimais. Policijos vadas - tikras idealistas: svajonė miestelio žmonėms, bet košmaras nusikaltėliams. Narkotikų prekybą valdo du narkotikų baronai, iš kurių vienas – tikras manipuliacijų meistras – turi ryšių su aukščiausia valdžia ir ketina jais pasinaudoti...

Inspektorius Makbetas – linkęs į žiaurumą ir paranoją žmogus. Ar pavyks nusikaltėliams juo manipuliuoti?

Kai policijos reidas prieš narkotikų prekeivius tampa kruvinesnis nei turėjo būti, inspektoriui Makbetui ir jo būriui tenka išsrėbti visą košę. Jis pats buvo priklausomas nuo narkotikų ir jo praeitis ne itin švari. Tačiau inspektorių Makbetą lydi sėkmė. Jis nesunkiai galėtų pasiekti taip trokštamos galios, pinigų ir pagarbos. Vis dėlto tokie kaip Makbetas į viršūnes neužkopia. Ką Makbetas pasiryžęs padaryti, kad gautų tai, kas jam priklauso?

Jo Nesbø teigia, kad labiausiai V. Šekspyro „Makbetas" jį traukė dėl pagrindinio herojaus vidinių prieštaravimų. Tačiau autorius tikina turėjęs sunkumų su kai kuriomis originalaus kūrinio detalėmis. Vis dėlto detektyvų kūrėjas greitai tragedijos veiksmą perkėlė į pavojingą 8-ojo dešimtmečio miestą, karalius iš Šekspyro dramos pavertė policijos vadovais, o raganas – narkotikų prekeiviais.

Jo Nesbø (g. 1960 m.) – norvegų rašytojas, roko muzikantas, kompozitorius, ekonomistas, itin populiarių detektyvų kūrėjas. Skandinavijoje ir visoje Europoje Jo Nesbø išgarsėjo dešimtojo dešimtmečio pabaigoje pradėjęs kurti seriją kriminalinių romanų apie Norvegijos policijos detektyvą Harį Hūlę. Jo knygos verčiamos į 40 kalbų, pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų

Daugiau naujų knygų