Pereiti prie turinio Į pradžią / Bibliotekos premija / Laureatai / 2005 metų Bibliotekos premijos laureatai

2005 metų Bibliotekos premijos laureatai

Konkurse dalyvavo Pasvalio rajonų mokyklų moksleiviai ir moksleivė iš Šiaulių rajono Gruzdžių A. Griciaus vidurinės mokyklos. Premijos mecenatas – ekonomistas, visuomenės veikėjas Raimundas Mieželis.

Specialius prizus įsteigė UAB „Alma Littera“/„Šviesa“, kurią renginyje atstovavo bibliotekų programų vadovė Liuda Seniutina, Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialinis muziejus bei Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Rašiniai ir publicistikos darbai

 1. Pirmoji vieta:
  1. Ieva Ilgutytė (Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės vidurinė mokykla) už rašinį „Žvilgsnis į šešiolikmečio vertybių pasaulį“.
 2. Antroji vieta
  1. Rasa Tuskėnaitė (Pasvalio P. Vileišio gimnazija) už rašinį „Mariaus Katiliškio kalbos meniškumas (novelė „Kaitra“)“.

Originalioji kūryba. Poezija

 1. Pirmoji vieta:
  1. Tomas Taškauskas (studentas).
 2. Antroji vieta:
  1. Zita Variakojytė (Pasvalio P. Vileišio gimnazija).
 3. Trečioji vieta:
  1. Raminta Vaivadaitė (Pasvalio P. Vileišio gimnazija).

Originalioji kūryba. Proza

 1. Pirmoji vieta:
  1. Justina Vaitkevičiūtė (Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės vidurinė mokykla) už esė „Baubas“ ir „Antrinės tikrovės arba nuobodžiaujanti panelė muša laiką“.
 2. Antroji vieta:
  1. Ilona Bartkevičiūtė (studentė) už noveles.
 3. Trečioji vieta:
  1. Sandra Lukšaitė (Šiaulių rajono Gruzdžių A. Griciaus vidurinė mokykla) už novelių ciklą „Prisiminimai“.

UAB „Alma littera“/„Šviesa“ prizai Sandrai Lukšaitei (Šiaulių rajono Gruzdžių A. Griciaus vidurinė mokykla) už artimumą Mariaus Katiliškio kūrybos temoms ir žurnalistinio stiliaus apraiškas kūryboje Ramintai Vaivadaitei (Pasvalio P. Vileišio gimnazija) už šiltą ir nuoširdų žvilgsnį į seno žmogaus paveikslą Mariaus Katiliškio kūryboje.

Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialinio muziejaus prizas už Krinčino literatūrinių tradicijų palaikymą Irmantei Mačiulytei (Pasvalio P. Vileišio gimnazija).

Bibliotekos prizai už dėmesį gamtos vaizdams Mariaus Katiliškio kūryboje Laurai Baltrušiūnaitei (Pasvalio P. Vileišio gimnazija), Simonai Kripaitytei (Pasvalio P. Vileišio gimnazija).